Jan Lustyk detail 800px 1

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolte mi, abych Vás v této stále neklidné době, která započala pandemií Covid-19 v roce 2020, po jejím ústupu přišla agrese Ruska proti Ukrajině, v loňském i letošním roce jsme konfrontováni s dopady obou událostí do ekonomické sféry, přes toto všechno přivítal jako generální partner atletického mítinku Rieter Ústí nad Orlicí.

Přijďte na chvíli zapomenout na každodenní starosti a potěšte svého sportovního ducha a srdce návštěvou atletického mítinku, který stejně jako v minulosti přinese mnoho vynikajících výkonů.

V minulých čtyřech letech se na mítinku, který nese jméno naší společnosti, představila celá plejáda vynikajících atletů a atletek, kteří mají ve své sbírce medaile z olympijských her, ze světových a evropských šampionátů. Věřím, že nějaké atletické hvězdy uvidíme v Ústí nad Orlicí i v úterý 8. srpna.Těším se na setkání s vámi, těším se na kvalitní atletiku.

 

Jan Lustyk
generální ředitel Rieter CZ s.r.o.

Oficiálni Hajek

Vážení sportovní přátelé, srdečně Vás vítám v Ústí nad Orlicí!

Letošní pátý ročník mezinárodního atletického mítinku RIETER ATLETIKA je připraven, a díky tomu se můžeme těšit na kvalitní výkony zvučných sportovních jmen. Uplynulé roky prokázaly, že vrcholová atletika našemu městu sluší, vzbuzuje oprávněný respekt a divácké ocenění. Mítink patří neodmyslitelně do sportovního kalendáře města Ústí nad Orlicí, má podporu nejen vedení města, ale i Pardubického kraje a řady privátních partnerů.

Město Ústí nad Orlicí, jako hlavní partner akce, deklaruje svou podporou spolupráci se společností Rieter CZ. Dlouholeté partnerství se prolíná ve sportovní, kulturní a sociální oblasti a profituje z ní široká veřejnost nejen samotného města, ale celého orlickoústeckého regionu. Generálnímu sponzorovi, společnosti Rieter CZ, patří největší poděkování, uznání po zásluze náleží také dalším subjektům a institucím. Za přípravu a organizaci mítinku děkuji Agentuře Vaněk Agency.

Vážení sportovní přátelé, atletika má v Ústí nad Orlicí dlouhodobou historii. Proto jsem přesvědčen, že se stejně jako v letech minulých i letos hlediště stadionu zcela zaplní, a že diváci vytvoří potřebnou závodní atmosféru a ocení výkony všech sportovců.

Petr Hájek
starosta města

hejtman netolicky

Vážení sportovní přátelé,

Pardubický kraj je bezpochyby regionem, který je spjatý s velkým množstvím významných kulturních, společenských a sportovních akcí, které do regionu lákají návštěvníky, sportovce a vystupující nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Již několik let se mezi tyto akce řadí také atletický mítink v Ústí nad Orlicí, který nese jméno společnosti RIETER. Ta je dlouhodobě jednou z firem, které vnímají region, v němž působí a snaží se jej prostřednictvím různých aktivit podporovat.

Atletický mítink letos oslaví prvních pět let své existence a nutno podotknout, že si mezi sportovci, ale také návštěvníky vybudoval své pevné místo. Za to patří velký všem, kteří se na organizaci atletického mítinku podílí, protože je za nimi vidět velký kus práce. Pevně věřím, že si akce udrží vysoko nastavenou laťku i v příštích letech a jsem rád, že k tomu můžeme jako Pardubický kraj také přispět.


Martin Netolický
hejtman Pardubického kraje

hejtman netolicky

Vážení fandové atletiky.
Mezinárodní atletický mítink RIETER oslaví na konci letních prázdnin čtvrté narozeniny. Za poměrně krátkou dobu se stihl zapsat, a to poměrně tučným písmem, minimálně do domácího atletického kalendáře.
Možná jen skuteční optimisté věřili, že se během prvních tří ročníků mítinku představí v Ústí nad Orlicí špičkoví atleti, medailisté z olympijských her, světových a evropských šampionátů.
Stalo se. Na mítinku startovaly takové hvězdy jako Jakub Vadlejch, Vítězslav Veselý, Pavel Maslák, Tomáš Staněk, Petr Svoboda, Bára Špotáková, Nikola Ogrodníková nebo Zuzana Hejnová.
Na mítinku jsme přivítali absolutní atletickou kvalitu ze zahraničí. Za všechny mohu připomenout dvojnásobného mistra světa v hodu oštěpem Andresona Peterse z Grenady, amerického a anglického sprintera Mike Rodgerse, resp. Richarda Kiltyho.
Je jasné, že účast takových hvězd něco stojí. Rád bych v této souvislosti poděkoval čtyřem desítkám partnerů. Na prvním místě generálnímu řediteli společnosti Rieter CZ Ústí nad Orlicí Janu Lustykovi. Ocenit musím rovněž zájem a podporu ze strany města Ústí nad Orlicí v čele se starostou Petrem Hájkem. Jsem rád, že náš mítink tradičně podporuje také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
V posledních letech ovlivnil mezinárodní i domácí atletický kalendář koronavirus. Letošní rok je rovněž atypický, atleti mají krátce po sobě světový a evropský šampionát, ti nejlepší závodí na mítincích Diamantové ligy.
Kalendář je nabitý, hledat vhodný termín je složitá alchymie. Letos jsme vsadili na závěr měsíce srpna, tak uvidíme.
Věřím, že mítink RIETER 2022 nabídne fanouškům královny sportu opět kvalitní podívanou.

Uvidíme se 30. srpna.


Vladimír Vaněk
manažer mítinku