Agentura Vaněk Agency, pořadatel atletického mítinku Rieter 2023, děkuje za finanční podporu svým partnerům. Poděkování patří také atletickému oddílu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí a dalším spolupracovníkům.

Závodníci ze šesti zemí se představí v úterý 8. srpna na pátém ročníku atletického mítinku Rieter v Ústí nad Orlicí.

Pátý ročník atletického mítinku Rieter je minulostí, bezprostředně po jeho skončení přinášíme několik ohlasů ze zákulisí akce, která svojí úrovní a dosahem přesahuje hranice východočeského regionu.

Agentura Vaněk Agency, pořadatel atletického mítinku Rieter, děkuje za spolupráci následujícím partnerům. Zvláštní poděkování strojírenské společnosti Rieter CZ Ústí nad Orlicí.

Pátý ročník mezinárodního mítinku Rieter ozdobili svými výkony dva zkušení čeští reprezentanti, oštěpařka Bára Špotáková a koulař Tomáš Staněk, kterým zdárně sekundoval jihoafrický diskař Victor Hogan.

Podruhé do stejné řeky nevstoupíš, říká. V případě mezinárodního atletického mítinku Rieter to však neplatí. Také jeho čtvrtý ročník, který se konal v úterý 30. srpna, měl opět vysokou sportovní úroveň. Jak potvrzuje v rozhovoru manažer mítinku Vladimír Vaněk, dlouho nebylo jisté, kdo všechno do Ústí nad Orlicí přijede…

Organizátoři 5. ročníku atletického mítinku Rieter provedli v neděli 6. srpna výběr startujících. Úterního mítinku se mohou zúčastnit všichni atleti a atletky, kteří byli v řádném termínu svými oddíly přihlášeni a registrováni na webové stránce ČAS. Platí aktualizovaný časový program,
uveřejněný na www.rieter-atletika.cz

Atleti se v závěru sezonu vytáhli, mítink Rieter se při svém čtvrtém ročníku dočkal šesti nových rekordů.
Na stovce vytvořila časem 11,49 nový rekord Lada Vondrová, dosud byla z roku 2020 nejrychlejší Bendová za 11,63. Vondrová je novou rekordmankou také na třístovce (36,59), kde od roku 2019 držela rekord indická běžkyně Hima (37,25).