První ročník atletického mítinku měl skvělou úroveň. Postarali se o ni čeští medailisté z olympijských her, světových a evropských šampionátů, ale také kvalitní závodníci ze zahraničí.


Na mítink reagovala řada lidí z domácího atletického hnutí. Prakticky všichni vyzvedli vysokou kvalitu závodů, někteří poukázali na malý počet startujících v některých disciplinách, případně na malý počet východočeských atletů…
Zajímavý názor vyslovil dlouholetý atletický komentátor Štěpán ŠKORPIL, který byl na ústeckém mítinku pracovně:
„Četl jsem e-mail, ve kterém jeho autor vyzvedával vysokou účast na Pražském maratonu. Ok, ovšem tahle masovka je výsledkem boomu v celém světě. Běhá se pro zdraví, kondici, ale jen pár desítek lidí běhá pro výkony a umístění.  Další e-mail, kritizující malé počty startujících, je poněkud na hlavu. Když něco začíná, rodí se v bolestech, komplikacích. První pařížský maratón měl 70 startujících, a to se psal rok1980, kdy už svět běhal. Dnes jich je na 40 000!!
Navíc: kromě Zlaté tretry, memoriálu Josefa Odložila a extraligové soutěže se nikde jinde nenajde sestava špičky, ve které by byly hvězdy typu Stromšíka, Záleského, Jirky, Desenského, Masláka, Šnejdra, Hodbodě, Friše, Staňka, Veselého, Jílka, Frydrycha, Koudelové, Vondrové, Gajanové, Tabačkové, Šedivé, Ogrodníkové, Špotákové a Hejnové.
Dvacet kvalitních českých a slovenských atletických jmen. Ptám se, kde to na podobném - a k tomu na premiérovém ročníku  - atletickém mítinku člověk uvidí?? Abych nezapomněl, k tomu je nutné připočíst sestavu opravdu skvělých běžců a běžkyň z Indie.“