Je zřejmě, že hned první ročník atletického mítinku RIETER bude mít skvělé obsazení. Příznivci atletiky se mají v Ústí nad Orlicí opravdu na co těšit.

„Účast potvrdila řada předních českých atletů a atletek. Na netradiční trati 300 metrů se představí čtvrtkař Pavel Maslák. Příznivci královny sportů se mohou těšit na Zuzanu Hejnovou, která poběží závod na 300 metrů překážek. Nebude chybět výborný koulař Tomáš Staněk nebo oštěpařka Nikola Ogrodníková,“ potvrzuje manažer mítinku Vladimír Vaněk.
Organizátoři usilují o start dalších předních českých atletů a atletek. Na druhé straně by v Ústí nad Orlicí neměli chybět ti, na které bude česká atletika spoléhat v příštích letech. K nejtalentovanějším patří jedna dívka a dva chlapci.  „Lada Vondrová je českou nejrychlejší atletkou na hladké čtvrtce. Nadějný mílař Jakub Davidík nedávno vyhrál závod na 800 metrů na Evropském olympijském festivalu mládeže, letos také překonal 30 let starý český dorostenecký rekord na 1 500 metrů. Velkým příslibem je čtvrtkař Matěj Krsek, který byl na nedávném mistrovství Evropy do 19 let v osobním rekordu 46,37 čtvrtý v běhu na 400 metrů a byl členem stříbrné české čtvrtkařské štafety. Připomínám, že jeho tatínek Ivo, který s atletikou začínal v Ústí nad Orlicí, byl nejlepším skokanem do dálky,“ vzpomíná Vladimír Vaněk.
Je téměř jisté, že na mítinku budou startovat kvalitní atleti ze zahraničí. Zájem projevují závodníci ze Spojených států amerických, Kanady, Indie, Uzbekistánu, Ukrajiny a Polska.